Logo
Wydrukuj tę stronę

Trwają półkolonie w Miejskim Centrum Kultury

Trwają półkolonie w Miejskim Centrum Kultury

W pierwszym tygodniu ferii – od 21 do 25 stycznia 2019 roku - pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście prowadzą półkolonie dla dzieci. Z ciekawego programu zajęć korzysta prawie 40 uczestników.

Każdego dnia odbywają się warsztaty rozbudzające kreatywność małych uczestników zajęć. Pierwszego dnia dzieci poznawały się nawzajem, by pod koniec zbudować bunkry i zacząć zabawę "Hej do wojska". Następnego pracownicy MCK pragnąc rozwinąć dziecięcą wyobraźnię przeniosły dzieci się w świat podróży zabawą "Palcem po mapie". Ciekawą inspiracją do zabawy i integracji było budowanie przez dzieci makiety miasta.

Czwartek był bardzo pracowity - półkoloniści uczestniczyli w zajęciach plastycznych i muzycznych oraz pochłonięci byli zabawą "Mały kucharz". Na zakończenie dnia dzieci przy samodzielnym wykonywaniu skrzatów bawiły się do tego stopnia, że rodzice prawie siłą odprowadzali je do domów.

Przed nami ostatni dzień półkolonii w Miejskim Centrum Kultury, na który organizatorzy zaplanowali dla dzieci wiele niespodzianek - o godzinie 14:00 spektakl "Zajęcza chatka" a po min "Kolorową dyskotekę".

 

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.