Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Miejski Piknik Integracyjny w SP nr 1 „Czas w drużynie wesoło płynie”

Miejski Piknik Integracyjny w SP nr 1 „Czas w drużynie wesoło płynie”


Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła  II w Nowym Mieście Lubawskim zrobiło się gwarno i wesoło, bowiem pod wiatą na boisku szkolnym spotkali się uczestnicy Miejskiego Pikniku Integracyjnego. Tegoroczny, który odbył się w środę 22 maja 2019 roku, przebiegał pod hasłem „Czas w drużynie wesoło płynie”.

Wśród uczestników otwarcia pikniku byli m.in.: Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, przedstawiciel Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Paulina Rolka reprezentująca Burmistrza miasta, dyrekcja szkoły oraz uczniowie z nowomiejskich podstawówek wraz z opiekunami.

Celem spotkania było kształtowanie zachowań prozdrowotnych, rozwój kompetencji społecznych dzieci oraz uświadomienie wartości rodziny w życiu młodego człowieka. Wszystkich przybyłych powitała pedagog Iwona Kołecka, która przedstawiła harmonogram plenerowego spotkania. Przewodniczący Andrzej Nadolski życzył udanej zabawy i podziękował za zorganizowanie imprezy. Głos zabrała również Wicedyrektor szkoły Eleonora Lewalska, która podziękowała wszystkim za przybycie, a organizatorom za przygotowanie pikniku.

Miejski Piknik Integracyjny rozpoczęto od zabaw, które miały na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci z różnych placówek. Następnie dzieci w sposób graficzny przedstawiały swoją najbliższą rodzinę, a ich prace zostały wyeksponowane na wystawce. Po warsztatach plastycznych przyszła kolej na rekreację i zabawę, która odbyła się na boisku sportowym „Jagiellonka”.

Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną i rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych. Po powrocie z obiektu sportowego dzieci wzięły udział w drugiej części pikniku - warsztatach kulinarnych. Uczestnicy przygotowali stoły, naczynia, produkty żywnościowe i przystąpili do przyrządzenia zdrowych przekąsek: koreczków owocowych i warzywnych oraz szaszłyków.

Po sportowych zmaganiach każdy chętnie skosztował pieczoną kiełbaskę z grilla. Podczas degustacji dzielono się wrażeniami ze wspólnie spędzonego czasu w miłym i wesołym towarzystwie rówieśników. Na każdego uczestnika czekał również słodki upominek. Piknik został zorganizowany został dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie, a przygotowany był przez nauczycielki: Iwonę Kołecką, Hannę Szymańską, Katarzynę Zapałowską i Justynę Wiśniewską.

Ostatnio zmienianywtorek, 28 maj 2019 09:51
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem