Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskich szkołach

Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskich szkołach

W poniedziałek 2 września 2019 roku w szkołach podstawowych w Nowym Mieście Lubawskim, jak i w całej Polsce, zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Burmistrz Józef Blank uczestniczył w tym dniu w rozpoczęciach roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II i w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, natomiast Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole  Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich oraz w Szkole Muzycznej I Stopnia.

Wśród uczestników inauguracji roku szkolnego byli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wraz z radnymi Adamem Kłosowskim, Mirosławem Urbanowskim, Andrzejem Jankowskim, Mirosławą Czernysz, Barbarą Bober, nauczyciele, rodzice uczniów  i licznie przybyła społeczność uczniowska.

Podczas uroczystości Burmistrz Józef Blank życzył uczniom wielu sukcesów, zachęcał do udziału w dodatkowych zajęciach, które będą organizowane w nowym roku szkolnym oraz do intensywnej pracy, dzięki której sukcesy wychowanków rozsławią szkołę i miasto poza jego granicami.

Dyrektorzy szkół podczas swoich wystąpień przedstawiali zakres prac wykonanych w jednostkach oświatowych podczas wakacji, aby tworzyć jak najlepsze warunki do nauki. Wszyscy z radością powitali w murach szkolnych swoich uczniów, w szczególności rozpoczynających swoją edukację.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem