Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

VIII Rodzinny Piknik Rowerowy już za nami

VIII Rodzinny Piknik Rowerowy już za nami

W niedzielę 15 września 2019 roku w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu oraz Tygodnia Cittaslow odbył się VIII Rodzinny Piknik Rowerowy. W tym dniu na parking przed Miejskim Centrum Kultury w tej cyklicznej imprezie sportowo-rekreacyjnej przybyło ponad 140 uczestników.

Burmistrz Miasta Józef Blank przywitał rowerzystów na starcie trasy i oficjalnie otworzył VIII Rodzinny Piknik Rowerowy w Nowym Mieście Lubawskim, a miłośnicy jazdy na rowerach wyruszyli na ponad 30 kilometrową przejażdżkę po nowo wybudowanej ścieżce rowerowej do Radomna, a następnie z powrotem w kierunku Kurzętnika i Nielbarka. Postój nad wyrobiskiem w Nielbarku był okazją do zjedzenia przez uczestników ciepłego posiłku, upieczenia sobie kiełbasek przy ognisku oraz udziału w rodzinnych zabawach i konkursach.

VIII Rodzinny Piknik Rowerowy został zorganizowany przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim w ramach dotacji z WFOŚiGW w Olsztynie. Partnerami imprezy byli: Bank BNP PARIBAS, MPGK, ZUOK RUDNO, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko", LGD Ziemia Lubawska, Straż Miejska oraz Policja. Patronat medialny nad piknikiem sprawowała Gazeta Nowomiejska.

Burmistrz Józef Blank dziękuje uczestnikom za tak liczny udział w VIII Rodzinnym Pikniku Rowerowym i zapowiada kontynuację tej sportowo-rekreacyjnej imprezy, która integruje pokolenia i skłania do uprawiania aktywnego wypoczynku.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem