Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Jubileusz 100-lecia Klubu Sportowego DRWĘCA w Nowym Mieście Lubawskim

Zdjęcia udostępnili: Gazeta Nowomiejska, Effect DRON, Grzegorz Chełkowski Zdjęcia udostępnili: Gazeta Nowomiejska, Effect DRON, Grzegorz Chełkowski

W sobotę 14 września 2019 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia istnienia Klubu Sportowego "Drwęca", który jest najstarszym klubem sportowym na Warmii i Mazurach.

Wśród uczestników tej uroczystości byli m.in.: Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Dyrektor Departamentu Sportu w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim Ryszard Cecot, Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wraz z radnymi, Starosta Andrzej Ochlak wraz z Wicestarostą Jerzym Czaplińskim, Członek Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Zbigniew Ziejewski, wójtowie ościennych gmin, byli zawodnicy klubu, działacze sportowi i przedstawiciele wojewódzkich związków sportowych.

Przybyłych gości, działaczy sportowych, środowisko sportowe powitał Prezes Leszek Kopiczyński. Podkreślał on, że na przestrzeni lat zawsze byli ludzie, którym na sercu leżał rozwój i rozpowszechnianie nowomiejskiego sportu.

Uroczystość jubileuszowa była okazją do uhonorowania osób zaangażowanych w działalność klubu, samorządowców oraz instytucji i sponsorów wspierających działalność Klubu Sportowego "Drwęca".

Uczestnicy uroczystości mieli możliwość zapoznania się z kronikami klubowymi zawierającymi historię działalności klubu, w tym liczne sukcesy zawodników oraz struktury organizacyjne i wydarzenia z życia sportowego w naszym mieście.

Przed południem w tym dniu na cmentarzu parafialnym zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów na grobach działaczy klubu. Następnie w nowomiejskiej bazylice odprawiona została Msza Św., koncelebrowana przez Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego, który w swoim kazaniu wspomniał o błogosławionym ks. Franciszku Rogaczewskim, założycielu Klubu Sportowego "Drwęca". W Kaplicy Działyńskich odsłonięta została również tablica pamiątkowa z okazji obchodów 100-lecia klubu. Odsłonięcia tablicy dokonał Burmistrz Józef Blank oraz Prezes Leszek Kopiczyński i ks. Kanonik Zbigniew Markowski

Dzień wcześniej z okazji jubileuszu przy sztucznym oświetleniu odbył się mecz piłki nożnej oldbojów Klubu Sportowego "Drwęca".

Ostatnio zmienianywtorek, 17 wrzesień 2019 12:41
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem