Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Jesienny Piknik „Stop plastikom”

Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska

W piątek 18 października 2019 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w Jesiennym Pikniku zorganizowanym przez studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury.

Piknik odbył się w ramach projektu pt. "Stop plastikom" opracowanego przez UTW w ramach inicjatywy „Zadbajmy wspólnie o środowisko i siebie” dofinansowanej przez Tesco. Zebranych uczestników spotkania powitała Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim Elżbieta Grzonkowska, której towarzyszyła Joanna Taranowska, członek zarządu.


Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu pogratulował studentom nowomiejskiego UTW wygranej w konkursie i podziękował za poruszanie problemu szkodliwości plastiku.

 
Natalia Reszka, plastyczka z MCK przypomniała, że plastik rozkłada się najdłużej, a można go przecież wyeliminować z życia i zastąpić produktami ekologicznymi. Zaprosiła ona na scenę młodzież z grupy „Przetwórnia”, która wymieniała, czym można zastąpić plastik i jak dbać o środowisko. Prezentację multimedialną „Stop plastikom” zaprezentował Adam Olszewski, któremu towarzyszyła Danuta Demska. Na zakończenie wykładu uczestnicy obejrzeli film pokazujący, jak tragiczne skutki ma plastik dla zwierząt.

 

Następnie w ramach części artystycznej pikniku zaprezentowana została działalność nowomiejskich studentów - wystąpił chór "Dysonans", balet i kabaret U3W. Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek z darów jesieni, który spożywano z wykorzystaniem ekologicznych talerzyków i sztućców.

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 22 październik 2019 08:32
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem