Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wizyta młodzieży z Wielkiego Isakowa

Wizyta młodzieży z Wielkiego Isakowa

W dniu 18 października 2019 roku do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim przybyła szesnastoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunkami ze Szkoły Przyszłości w Wielkim Isakowie, która wspólnie ze swoimi rówieśnikami realizuje projekt wymiany młodzieży współfinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Po południu Burmistrz Józef Blank powitał młodzież z Rosji i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim. Gospodarz miasta przedstawił gościom dzieje miasta, najważniejsze inwestycje zrealizowane i realizowane oraz przebieg i zakres współpracy partnerskiej naszego miasta. Burmistrz Blank odpowiadał również na wiele pytań zadawanych przez młodzież zarówno polską jak i rosyjską.

Wieczorem Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego uczestniczył również w spotkaniu powitalnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3, z udziałem rodziców młodzieży z wymiany szkolnej, w którym uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej Mirosław Urbanowski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Daniela Kowalska.

Przybyłych uczestników spotkania powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Bożena Rutkowska-Marciniak wraz z nauczycielką ze Szkoły Przyszłości w Wielkim Isakowie Natalią Kychanową, która w swojej wypowiedzi podkreślała bardzo dobry i szybki kontakt jaki nawiązał się pomiędzy polską i rosyjską młodzieżą.

Burmistrz Józef Blank zachęcał natomiast rodziców do korzystania z ułatwień w procedurze uzyskania wiz do sąsiedniego Obwodu Kaliningradzkiego i pobytu wraz z dziećmi w partnerskim Okręgu Gurjewskim i samym Kaliningradzie.

Ostatnio zmienianywtorek, 22 październik 2019 08:37
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem