Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Rosjanie pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu

Rosjanie pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu

W dniach 18-22 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim przebywała szesnastoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunkami ze Szkoły Przyszłości w Wielkim Isakowie, która wspólnie ze swoimi rówieśnikami realizowała projekt wymiany młodzieży współfinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

W ramach programu pobytu młodych Rosjan w Nowym Mieście Lubawskim realizowane były m.in. warsztaty plastyczne w Miejskim Centrum Kultury, podczas których uczestnicy własnoręcznie przygotowywali koszulki propagujące treści o przyjaźni i tolerancji. Ciekawe były również warsztaty ceramiczne oraz taneczne, w trakcie których tańczono poloneza, belgijkę i układy choreograficzne tańca nowoczesnego.

Młodzież polska i rosyjska uczestniczyła również w wycieczce do Torunia, gdzie realizowała swoje pasje kulinarne w Żywym Muzeum Piernika i podczas zwiedzania z przewodnikiem poznawała architekturę gotyckiej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNECSO. Z dużym zapałem młodzież uczestniczyła we wspólnych zajęciach z języka hiszpańskiego, matematyki, fizyki i języka polskiego.

Całą niedzielę młodzi Rosjanie spędzili u rodzin swych rówieśników, by poznać się bliżej i wspólnie realizować indywidualne zainteresowania.

Na zakończenie pobytu zorganizowana została integracyjna polsko-rosyjska kolacja plenerowa z udziałem rodziców w domku myśliwskim Koła Łowieckiego „Szarak”, gdzie przy ognisku pieczono kiełbaski, tańczono i podsumowywano pobyt. Opiekunowie zaś kreślili plany kolejnych polsko-rosyjskich spotkań młodzieży szkolnej o tematyce ekologicznej i badawczej, a także dotyczącej występów instrumentalnych, chóralnych i tanecznych.

Trzeba przyznać, że w ciągu kilku dni młodzież bardzo zżyła się z sobą i zaprzyjaźniła, a podczas odjazdu Rosjan do domu - nie kryła łez.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 październik 2019 10:26
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem