Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę ulicy Targowej

Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę ulicy Targowej


W czwartek 21 listopada 2019 roku Burmistrz Józef Blank wraz ze Skarbnikiem Wiolettą Chętnicką w obecności Zastępcy Burmistrza Damiana Artuszewskiego podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo – Budowlanym Sp. z o.o. z Brodnicy reprezentowanym przez Prezesa Zarządu – Jana Kopiczyńskiego, która dotyczy realizacji prac budowlanych inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Targowej w Nowym Mieście Lubawskim”.

Zakres rzeczowy inwestycji, która uzyskała dotację w wysokości 2 100 000,00 złotych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych obejmuje m.in.: wykonanie jezdni asfaltowej o szerokości 6 m, chodników z kostki betonowej, utwardzonych parkingów na ok. 140 miejsc postojowych, instalacji oświetleniowej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej wszystkie powierzchnie utwardzone.

Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu umowy do 30 lipca 2020 roku i udzielenia gwarancji jakości wykonania prac na okres 5 lat od dnia odbioru końcowego. Koszt wykonania zadania określony w umowie wynosi brutto 2.692.923,49 złotych.
Celem zadania jest poprawa stanu technicznego dróg, komfortu dojazdu do nieruchomości oraz warunków komunikacyjnych na terenie miasta. Poprawią się znacznie warunki przemieszczania się służb ratowniczych (PSP) i komunalnych, a także znacznie poprawi się możliwość parkowania pojazdów blisko centrum miasta.

Realizacja zadania wpłynie również pozytywnie na estetykę tej części miasta, oraz pozwoli na podjęcie dalszych działań mających na celu modernizację targowiska miejskiego.

Ostatnio zmienianyczwartek, 21 listopad 2019 12:24
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem