Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Promocja zdrowego stylu życia w Przedszkolu Miejskim

Promocja zdrowego stylu życia w Przedszkolu Miejskim


W dniu 15 listopada 2019 roku w Przedszkolu Miejskim odbyło się spotkanie w ramach programu promującego zdrowy styl życia pod hasłem: ,,Bajka o witaminach zawartych w owocach i warzywach”. Przedszkole Miejskie od wielu lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Paulina Rolka reprezentująca Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Ewa Pielak, przedstawiciel SANEPIDU Joanna Rumińska, pielęgniarka medycyny szkolnej Krystyna Kwiatkowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Martyna Kancidrowska, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki, Wicedyrektor Katarzyna Zapałowska oraz cała społeczność przedszkolna.

Dzieci z grupy II ,,Motylki” przygotowały i przedstawiły inscenizację: pt. „Bajka o witaminach zawartych w owocach i warzywach” pod kierunkiem Katarzyny Haponiuk-Kułakowskiej i Katarzyny Góralskiej. Podczas spotkania społeczność przedszkolna jak i przybyli goście z wielkim zainteresowaniem oglądali popisy małych artystów. Po części artystycznej Wicedyrektor Katarzyna Zapałowska serdecznie podziękowała dzieciom i nauczycielkom za wspaniały występ. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację  multimedialną pt. ,,Zdrowe odżywianie niechaj każdego przedszkolaka nawykiem się stanie!”, którą zaprezentowała Joanna Rumińska. Pani dietetyk łącząc elementy zdrowego odżywiania z aktywnością ruchową, ciekawie zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne zdrowie.

Podczas spotkania  ogłoszono wyniki konkursu plastycznego nt. „Dobry nastrój, uśmiechnięte minki – to zasługa witaminki”, który był organizowany przy współpracy z Radą Rodziców. W konkursie udział wzięły dzieci 4, 5 i 6 letnie. Wśród laureatów konkursu znalazły się następujące osoby: Milena Woldan, Błażej Kędziorski, Antonina Gawińska, Nadia Danielewska, Karolina Szczawińska, Nikola Klimek, Zofia Ćwiklińska, Kornel Mówiński oraz Olaf Kamiński. Laureatom wręczono dyplomy oraz książki. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kolorowanki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
 
Po występach wszyscy zostali zaproszeni do degustacji owoców. Dzień upłynął w miłej atmosferze. Koordynatorem spotkania była Katarzyna Haponiuk-Kułakowska i Katarzyna Góralska.

Ostatnio zmienianyczwartek, 21 listopad 2019 12:29
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem