Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Burmistrz podpisał porozumienie o współpracy w sprawie Pomnika pod Nawrą

Burmistrz podpisał porozumienie o współpracy w sprawie Pomnika pod Nawrą


27 listopada 2019 roku w siedzibie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w Mszanowie Burmistrz Józef Blank podpisał porozumienie z Wójtem Tomaszem Waruszewskim o współpracy w zakresie realizacji wspólnego przedsięwzięcia polegającego na dokonywaniu remontów, modernizacji i odbudowy Pomnika poświęconego ofiarom II Wojny Światowej, a także ponoszenia bieżących kosztów utrzymania nieruchomości, na której jest usytuowany.
Strony porozumienia określiły, że zakres prac będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy samorządami, a koszty dotyczące przedmiotu porozumienia ponoszone będą w równych częściach.

 

Z uwagi na to, że Pomnik zlokalizowany jest w Nawrze, zadania w zakresie dokonywaniu remontów, modernizacji i odbudowy obiektu dokonywane będą przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie z siedzibą w Mszanowie,
a wysokość kwot realizacji zadań zostanie określona w odrębnych umowach dotacji z Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie.


Warto wspomnieć, że Pomnik poświęcony ofiarom II Wojny Światowej zlokalizowany na działce nr 376 w obrębie Nawra, będący własnością Gminy Nowe Miasto Lubawskie wpisany jest do Ewidencji Zabytków Gminy.

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 listopad 2019 08:26
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem