Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Maseczki ochronne i płyny dezynfekujące dla Nowego Miasta

Maseczki ochronne i płyny dezynfekujące dla Nowego Miasta

W piątek 17 kwietnia 2020 roku Burmistrz Józef Blank odebrał w Olsztynie 5.500 szt. maseczek wielokrotnego użytku dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego. Natomiast kolejne 5.500 sztuk zostało przywiezione z Olsztyna przez Straż Miejską i dostarczone do Urzędu Miejskiego we wtorek 21 kwietnia 2020.

Maseczki ochronne zostały zamówione w ramach akcji „Maseczki dla Polski”.

Warto dodać, że inicjatorem akcji jest dr Łukasz Grabarczyk, a szycie masek finansuje m.in. Firma Wipasz S.A. dzięki której maseczki do nas trafiły. W imieniu Mieszkańców miasta Burmistrz Józef Blank miał okazję, osobiście podziękować Panu Przemysławowi Sawońskiemu, wiceprezesowi Zarządu, dyrektorowi Sprzedaży i Marketingu Firmy Wipasz S.A. z Wadąga k/Olsztyna.

W minionym tygodniu Burmistrz Józef Blank uzgodnił z Panem Mirosławem Hiszpańskim prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych w Olsztynie, że do naszego miasta trafi nieodpłatnie spora ilość płynów dezynfekujących. Właśnie w środę 22 kwietnia do Urzędu Miejskiego w imieniu darczyńców, Wojska Obrony Terytorialnej dostarczyły 300 litrów płynów dezynfekujących.

Warto poinformować, że w ślad za przedświątecznym odkażaniem miasta, dnia 21 kwietnia na polecenie Burmistrza pracownicy techniczni Urzędu Miejskiego przeprowadzili akcję odkażania ławek i przystanków autobusowych na terenie miasta.

Burmistrz Józef Blank składa podziękowanie wszystkim osobom i firmom, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego w czasie epidemii koronawirusa. 

Ostatnio zmienianyśroda, 22 kwiecień 2020 13:16
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem