Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowomiejskie inwestycje realizowane zgodnie z harmonogramem

Nowomiejskie inwestycje realizowane zgodnie z harmonogramem

Wiosenna aura sprzyja realizacji inwestycji miejskich. W czwartek 23 kwietnia 2020 roku Burmistrz Józef Blank zapoznał się na miejscu z postępem prac remontowych przy budynku dawnego kościoła ewangelickiego oraz sprawdził stan zaangażowania przy przebudowie ulicy Targowej, gdzie obecnie również trwają prace przygotowawcze związane z przebudową targowiska miejskiego.

Podczas rozmowy z kierownikiem budowy gospodarz miasta zapoznał się z dotychczasowym postępem prac w remoncie kościoła ewangelickiego oraz harmonogramem budowy na najbliższe miesiące. Dla przypomnienia informujemy, że zakres remontu i modernizacji dawnego kościoła ewangelickiego obejmuje m.in.: remont dachu, elewacji budynku wraz z wymianą zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę istniejących pomieszczeń. Budynek przekształcony na Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Kultury będzie wyposażony w nowoczesną technologię kinową (2D/3D). Sala widowiskowo-kinowa, dzięki wyburzeniu stropu, zyska otwartą kubaturę i odpowiednia akustykę oraz będzie wyposażona w częściowo składaną widownię na 220 miejsc siedzących - pozwoli to na użytkowanie jej w charakterze sali wystawienniczej lub organizacji widowisk.

Następnie Burmistrz Józef Blank udał się na ulicę Targową, gdzie z inżynierem budowy omówił zakres dotychczas wykonanych prac instalacyjnych i ziemnych. Na dzień 23 kwietnia 2020 roku wykonane zostały kanały i studnie kanalizacji deszczowej oraz instalacje podziemne związane z oświetleniem drogowym i monitoringiem wizyjnym. Wykonana została również podbudowa oraz krawężniki w obrębie zaprojektowanych parkingów, a także zostały zdjęte płyty betonowe, które były wkopane na jezdni. Droga obecnie jest zamknięta do czasu wylania nowego asfaltu.

Celem realizacji przebudowy ulicy Targowej jest poprawa jej stanu technicznego, komfortu dojazdu do nieruchomości oraz ogólnych warunków komunikacyjnych na terenie miasta. Poprawią się znacznie warunki przemieszczania się służb ratowniczych (PSP) i komunalnych. Powstanie 140 miejsc parkingowych przez co znacznie poprawi się również możliwość parkowania pojazdów blisko centrum miasta.

Ostatnio zmienianypiątek, 24 kwiecień 2020 05:52
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem