Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Zwiększy się bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę

Zwiększy się bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem w Nowym Mieście Lubawskim na wodę, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. na bieżąco podejmuje działania i realizuje inwestycje zwiększające bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę pitną do czasu wybudowania nowej stacji uzdatniania wody przy ulicy Makuszyńskiego.

Obecnie przez MPGK Sp. z o.o. realizowana jest inwestycja za prawie 70 tys. złotych polegająca na wykonaniu drugiego przyłącza od studni głębinowej przy ulicy Piastowskiej do stacji uzdatniania wody przy ulicy Wodnej.

Pod dnem rzeki Drwęcy przeciskiem sterowanym położona została rura osłonowa o długości 60 metrów i średnicy 315 mm z wewnętrzną rurą PE o średnicy 160 mm, którą popłynie woda surowa do stacji uzdatniania wody. Operacja ta przebiegła sprawnie i do połowy maja cała inwestycja zostanie zakończona i oddana do użytku. Wykonawcą tej usługi jest Zakład Usług Wodno-Wodociągowych „Czajkowski” z Brodnicy.

Warto wspomnieć, że inwestycja ta była przygotowana przez MPGK Sp. z o.o. od dłuższego czasu, bowiem z uwagi na obszar NATURA 2000 i obszar objęty ochroną konserwatorską, konieczne było m.in. uzyskanie stosownych pozwoleń od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, opinii Wód Polskich w Toruniu, zgody Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie.

 

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem