Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Przekazanie płynów dezynfekcyjnych dla żłobka, przedszkola i szkół

Przekazanie płynów dezynfekcyjnych dla żłobka, przedszkola i szkół

We wtorek 12 maja 2020 roku w związku ze wznowieniem działalności Żłobka Miejskiego, Przedszkola Miejskiego i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Nowym Mieście Lubawskim zostały przekazane na ręce dyrektorów jednostek  płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni użytkowych.

Płyny te wcześniej zostały odebrane z magazynów Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, która przekazała je wszystkim gminom na terenie powiatu nowomiejskiego w związku z możliwością wznowienia działania żłobków, przedszkoli, szkół na terenie naszego województwa.

Nowe Miasto Lubawskie otrzymało dwukrotnie po 26 szt. pięciolitrowych pojemników płynów dezynfekcyjnych (razem 260 litrów). Dystrybucją płynów dezynfekcyjnych na terenie miasta zajęła się Straż Miejska.

Burmistrz Józef Blank podkreśla, że priorytetem samorządu jest bezpieczeństwo mieszkańców, ich dzieci oraz pracowników poszczególnych jednostek – w szczególności podejmowanie działań mających na celu minimalizowanie ewentualnego zagrożenia rozprzestrzeniania wirusa w związku z otwarciem żłobków i przedszkoli.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem