Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Kolejny nowomiejski producent w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”

Kolejny nowomiejski producent w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”

Z początkiem czerwca 2020 roku Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznał certyfikaty przynależności do sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Obecnie posiada je już 133 podmioty z naszego województwa.

Do grona producentów, pielęgnujących lokalne tradycje kulinarne, dołączyła rodzinna firma z Nowego Miasta Lubawskiego - Rolniczy Handel Detaliczny SwojskaBaba.pl, oferująca prawdziwe, swojskie potrawy i produkty, sprzedawane na jarmarkach, festynach i bezpośrednio w gospodarstwie.

Gospodarstwo jest pełne życia, bowiem hodowane są w nim króliki, kury, kaczki, gęsi i perlice, dzięki którym właściciele mają swoje, domowe jajka i mięso. Dodatkowo z przydomowego ogrodu pochodzą warzywa, zboże i owoce.

Burmistrz Józef Blank, podkreśla, że cechą miast cittaslow jest m.in. to, że ich mieszkańcy i producenci dbają o lokalne dziedzictwo kulinarne, wykorzystywanie lokalnych surowców i wytwarzanie produktów tradycyjnymi metodami. Gospodarza miasta cieszy fakt, że logo sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” posługiwać się będą już dwie nowomiejskie firmy – Masarnia z Tradycją „Dreszler” i SwojskaBaba.pl.

Ostatnio zmienianypiątek, 05 czerwiec 2020 08:12
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem