Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Państwo Szynaka ufundowali nowoczesny sprzęt dla nowomiejskiego szpitala

Państwo Szynaka ufundowali nowoczesny sprzęt dla nowomiejskiego szpitala

W piątek 16 grudnia 2016 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w uroczystym przekazaniu  urządzeń diagnostyczno-leczniczych (videogastroskopu, videokolonoskopu oraz videoduodenoskopu) ufundowanych przez Państwa Alinę i Jana Szynaka na rzecz Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim.
Dzięki właścicielom Grupy Meblowej Szynaka poprzez Fundację Mortęską nowomiejski szpital otrzymał urządzenia medyczne do dwóch pracowni oddziału chirurgicznego: kolonoskopowej (wyposażenie w nową wieżę endoskopową i kolonoskop) oraz gastroendoskopowej, w której znajduje się nowoczesny gastroskop zabiegowy i duodenoskop. Wartość przekazanych urządzeń medycznych opiewa na prawie ćwierć miliona złotych.
Burmistrz Józef Blank wyraża swoje zadowolenie, że inicjatywa, którą podjął na prośbę dyrektora szpitala, trafiła na tak przyjazny grunt i zyskała akceptację Państwa Szynaka. Przekazane urządzenia z pewnością świadczą o trosce fundatorów o stan zdrowia mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i regionu, których duża część pracuje również w zakładach Grupy Meblowej Szynaka.
Warto podkreślić, że w nowomiejskim Szpitalu Powiatowym w ciągu roku wykonywanych jest 1200 badań gastroskopii i 800 zabiegów kolonoskopii. Ufundowany sprzęt z pewnością pozwoli na większą ilość badań diagnostycznych, które przyczynią się do zwiększenia profilaktyki i skuteczności leczenia naszych mieszkańców.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 grudzień 2016 12:56
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem