Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Start kolejnego projektu edukacyjnego „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich” Wyróżniony

Start kolejnego projektu edukacyjnego „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich”

Dnia 8 lutego 2017 roku Burmistrz Józef Blank wraz Dorotą Osińską - kierownikiem Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, Jerzym Resickim - Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego,  Zbigniewem Domżalskim - Dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, Bożeną Rutkowską Marciniak - Dyrektorem Gimnazjum, spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia Forum Inicjatyw Społecznych reprezentowanego Prezesa Macieja Bielawskiego oraz Wiceprezesów - Kamilę Kulpę, Dariusza Ignatowicza i Agnieszkę Łebek.
Tematem spotkania była realizacja wspólnego projektu edukacyjnego w Szkole Podstawowej Nr 1, Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum, w ramach działania 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów. Projekt obejmie swoim oddziaływaniem uczniów, nauczycieli i rodziców obydwu szkół – łącznie 549 osób. Dzięki kolejnemu już projektowi szkoły wzbogacą się o pomoce dydaktyczne i sprzęt wartości ok. 200 tys. zł.
W ramach projektu utworzone zostaną 2 profesjonalne pracownie językowe oraz pracownia komputerowa, zakupiony zostanie m.in. sprzęt do pracowni przyrodniczej, matematycznej, chemicznej, biologicznej, fizycznej, geograficznej. Na uczniów uczestniczących w projekcie przygotowano atrakcyjne zajęcia rozwijające i wyrównawcze oraz wyjazdy edukacyjne m.in. na uczelnie, do centrów nauki, do parków krajobrazowych i do ogrodu zoologicznego. Zaplanowano także szereg wyjazdów dwudniowych do ośrodka prowadzącego zajęcia w oparciu o eksperymentowanie i doświadczenia. Dla nauczycieli i rodziców przygotowano ofertę szkoleniową.

Ostatnio zmienianywtorek, 13 luty 2018 12:26
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem