Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich Wyróżniony

WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich

Uczniowie z zajęć pozalekcyjnych biologicznych realizowanych w ramach projektu „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich” w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich 7 kwietnia odwiedzili Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy z siedzibą w Rudzie. Odbyły się tam zajęcia laboratoryjne badania wody. Na miejscu prowadząca zajęcia przedstawiła krótką prezentację o wodzie, po czym uczniowie podzieleni zostali na zespoły dwuosobowe i przystąpili do badania stanu czystości wody za pomocą zestawów przygotowanych wcześniej. Po zajęciach przejechaliśmy na obiad do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie. Opiekunami grup były Justyna Józefowicz i Liliana Lisakowska.
W dniach 11 do 12 kwietnia odbył się wyjazd uczestników grup biologicznych, matematycznej i chemicznej do Kaczego Bagna – Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Tam odbyło się wiele zabaw integracyjnych, poznaliśmy techniki pieczenia chleba oraz wyrabiania naczyń z gliny. Uczyliśmy się także chodzić na szczudłach i gry na bębnach afrykańskich. Uczniowie zdobywali również umiejętności łucznicze i eksperymentowali. W chwilach odpoczynku młodzież nie leniuchowała, lecz aktywnie spędzała czas grając na gitarach i śpiewając piosenki. Opiekunami grup były Katarzyna Dąbkowska, Teresa Bagińska, Justyna Józefowicz i Liliana Lisakowska.

(Wcześniej w dniach 6-7.04. w Kaczym Bagnie były grupy matematyczna, geograficzna i fizyczna pod opieką Hanny Graczyk, Zyty Wardowskiej i Justyny Suwińskiej)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 maj 2017 07:27
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem