Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

,,CHCĘ ZOSTAĆ CZŁOWIEKIEM SUKCESU” Wyróżniony

,,CHCĘ ZOSTAĆ CZŁOWIEKIEM SUKCESU”

W dniach 28 i 30 marca 2017 roku trzy grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, którzy w ramach projektu WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich biorą udział w zajęciach rozwijających z matematyki ,,CHCĘ ZOSTAĆ CZŁOWIEKIEM SUKCESU” odwiedziły bibliotekę miejską. Tam uczniowie wzięli udział w przygotowanych dla nich zajęciach, a temat zajęć brzmiał - Mikołaj Kopernik jako matematyk.
Celem zajęć było poznanie twórczości Mikołaja Kopernika związanej z matematyką, współpraca z biblioteką miejską oraz kształtowanie postaw sprzyjających otwartości na propozycje oferowane przez lokalne centra informacji.
Na początek uczniowie obejrzeli prezentację wprowadzającą do zajęć o życiu Mikołaja Kopernika. Następnie po przedstawieniu i wyjaśnieniu zadań pracowali w grypach trzyosobowych. Korzystając ze wskazówek wyszukiwali w bibliotece odpowiedniej pozycji książkowej, następnie wyszukiwali w tekście odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące postaci Kopernika, po czym odpowiadali na pytania w kartach pracy. Taka praca w grupach daje uczniom nie tylko możliwość wzajemnego uczenia się od siebie i komunikowania, ale też współpracy w celu uzyskania jak najlepszego wspólnego efektu. Dzięki pracy grupowej i podzieleniu się zadaniami między sobą uczniowie zauważyli, że dużo szybciej mogli osiągnąć efekt końcowy. Drużyna, która pracowała najszybciej odniosła zwycięstwo. Następnie każdy uczeń indywidualnie składał z kartki papieru czworościan foremny, po czym wszystkie połączono w jedną dużą wspólną bryłę.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem