Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

V Miejski Piknik Integracyjny w SP nr 1

V Miejski Piknik Integracyjny w SP nr 1

We wtorek 23 maja 2017  roku na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się V Miejski Piknik Integracyjny pod hasłem „Zgodna zabawa to fajna sprawa”.
Na spotkanie przybyli: Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, dyrekcja szkoły, dzieci z nowomiejskich szkół podstawowych oraz ich rodzice i opiekunowie. Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, integracja  podczas gier i zabaw uczniów w różnym wieku oraz wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.  


Zebranych serdecznie przywitała Katarzyna Zapałowska,  która  przedstawiła program imprezy, a jednocześnie  zachęciła wszystkie dzieci do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych i wspólnej zabawy wśród koleżanek i kolegów.  W pierwszej części spotkania dzieci pracowały w grupach.  Na zajęciach  rozwijających kompetencje społeczne  wykonały „Worki dobrych i złych emocji”. Metodą „burzy mózgów” i działań praktycznych wypisywały słowa kojarzone z pozytywnymi i negatywnymi emocjami. Po wykonaniu zadania chętne osoby  podsumowały wyniki swojej pracy.  
Następnie  uczniowie  udali się na kompleks sportowy, gdzie brali udział w zabawach, grach i mini grach  rekreacyjno – ruchowych.  Zespołowe gry i towarzysząca im zdrowa rywalizacja wyzwoliły wśród uczestników wiele pozytywnych emocji i pozwoliły lepiej poznać się ze sobą.  
Niewątpliwie  ciekawym punktem spotkania były warsztaty plastyczne, na których uczestnicy wybraną techniką  prezentowali portrety swoich babć i dziadków. Natomiast  na  zajęciach  kulinarnych uczniowie według własnego pomysłu przygotowali owocowe szaszłyki, które swym wyglądem zachęcały do spożycia i  okazały się doskonałym dodatkiem  do pieczonych kiełbasek na grillu. Wszyscy uczestnicy spotkania  doskonale się bawili.


Piknik został zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie, a  przygotowany przez  nauczycielki:  Iwonę Kołecką, Hannę  Szymańską,  Katarzynę Zapałowską i Jagodę Kowalską.

Ostatnio zmienianypiątek, 26 maj 2017 08:38
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem