Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1

W piątek 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zgromadziła w sali gimnastycznej placówki wiele osób, wśród których obecni byli m.in.: Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Lilia Karczyńska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Zbigniew Ewertowski, Radni Miejscy: Andrzej Nadolski, Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki i Adam Straus, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły, emeryci oraz delegacje uczniowskie z klas I-VII.

Okolicznościowe przemówienie Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego wprowadziło wszystkich w nastrój skłaniający do refleksji nad zawodem nauczyciela. Dyrektor podkreślił, że nauczyciel powinien być dla uczniów drogowskazem i doradcą, który wspiera w trudnych chwilach. Jako osoba, która pracuje z dziećmi powinien dążyć poprzez swoją pracę do uzyskania autorytetu w oczach swoich uczniów - jest to najlepsza nagroda, jaka może go spotkać.

Ciepłe słowa do pracowników oświaty skierował Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski. Podkreślił, że zawód nauczyciela jest trudnym zawodem, szczególnie teraz w dobie komputeryzacji, gdy dzieci nadmiernie korzystają z nowinek technicznych i lepiej czują się w  świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Wszystkim nauczycielom złożył serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji z pracy z dziećmi.

Również Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło złożyła nauczycielom okolicznościowe życzenia i gratulacje.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziewięcioro nauczycieli z nowomiejskiej „Jedynki” otrzymało medale i wyróżnienia. Uroczystość wręczenia nastąpi 17 października 2017 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Pięcioro pedagogów zostanie odznaczonych medalami Komisji Edukacji Narodowej, a czworo Medalami za Długoletnią Służbę.

Nagrody Dyrektora Szkoły za sumienną i rzetelną pracę oraz wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymało siedmioro nauczycieli.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów, którzy m.in. zaprezentowali scenkę, która "w krzywym zwierciadle" pokazała realia XXI-wiecznej szkoły. Zespół szkolny „Bemolki” zaprezentował piosenki tematycznie związane z Dniem Nauczyciela. Ciekawą atrakcją był konkurs dla uczniów pod nazwą „Czyj to podpis”? 

Ostatnio zmienianywtorek, 17 październik 2017 05:34
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem