Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Konferencja w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Konferencja w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W czwartek 18 stycznia 2018 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w konferencji podsumowującej projekt "Remont i modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim". W konferencji uczestniczyli m.in. Starosta Andrzej Ochlak, radni miejscy, dyrektorzy nowomiejskich szkół, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz gościnnie Zastępca Dyrektora WBP w Olsztynie pani Renata Pietrulewicz, która przedstawiła projekt "Warmińsko-Mazurska Biblioteka Publiczna".

Dyrektor Daniela Kowalska w swoim wystąpieniu omówiła trzy projekty dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które Miejska Biblioteka Publiczna zrealizowała w latach 2011-2017.

  1. Zadanie pn. „Przebudowa, remont, wyposażenie i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej”, zostało zrealizowane w latach 2011-2012 w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek.

Dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosło 179.025,00 zł. Kwota dofinansowania Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie wyniosła 159.000,00 zł. Zadanie obejmowało wykonanie następujących robót budowlanych:  

   – zmianę sposobu użytkowania części pomieszczeń piwnicznych,

   – remont i przebudowę wnętrz budynku,                                                   

   – wykonanie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów,

   – remont dachu,

   – budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych,

   – częściową wymianę stolarki okiennej,

   – wymianę parapetów zewnętrznych wszystkich okien,

   – ocieplenie murów budynku,

   – wykonanie nowej elewacji zewnętrznej,

   – zakup wyposażenia do wyremontowanych pomieszczeń.

  1. Zadanie pn. „Remont i zakup wyposażenia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim” zostało zrealizowane w roku 2014, w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek. Dofinansowanie wyniosło 143.775,00 zł. Wkład własny, w kwocie 48.265,00 zł, stanowiły wydatki biblioteki poniesione na remonty i zakup wyposażenia w latach 2004, 2012 i 2013. W ramach projektu dokonano wymiany drzwi zewnętrznych wraz z poszerzeniem otworu drzwiowego od strony Ogrodu Róż, wyremontowano Pracownię Komputerową, biuro, kącik muzealny. Utworzono również nowy dział - Pracownię Regionalną z Czytelnią Multimedialną. Odnowione pomieszczenia zostały na nowo wyposażone. Do pracowni regionalnej zakupiono: stoliki, krzesła, regały na czasopisma, szafki na archiwalia, stoliki pod komputery. Kompleksowo wyposażono biuro i pomieszczenia gospodarcze. Do Wypożyczalni dla Dorosłych zakupiono: stoliki czytelnicze, krzesła, podesty, drukarkę. W ramach projektu Oddział dla Dzieci i Młodzieży otrzymał nowe stoliki, krzesła, pufy, podest, wieszak i parasolnik. Zakupiono sprzęt komputerowy.
  2. Zadanie pn. „Remont i wyposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim”, zostało zrealizowane w roku 2017, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020. Na jego realizację nowomiejska placówka otrzymała dofinansowanie, w wysokości 224.780,00 zł. Wkład własny stanowiły koszty poniesione przez bibliotekę w latach 2014–2017 r. wyniosły ponad 75 tys. zł, obejmowały m.in. wymianę kostki brukowej na parkingu przy bibliotece, zakup szafek i gablot do pracowni regionalnej. W ramach wkładu własnego zakupiono urządzenie wielofunkcyjne, które służy do drukowania, skanowania i kserowania dokumentów oraz wymieniono przeszklone ściany w holu biblioteki.

Prace remontowe wykonane ze środków finansowych MKiDN obejmowały wymianę drzwi do biur i toalet, wykładziny PCV, remont łazienek, częściową wymianę instalacji elektrycznej w biurach, w wypożyczalni dla dorosłych oraz w oddziale dla dzieci i młodzieży, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, udrożnienie kanalizacji, położenie nowych tynków w stacji wymiennikowej ciepła, a także malowanie wszystkich pomieszczeń w górnej kondygnacji budynku.

Burmistrz Józef Blank pogratulował Dyrektor Danieli Kowalskiej realizacji projektów i podnoszenia jakości usług i oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim, która łącznie w latach 2011-2017 na remont i zakup wyposażenia otrzymała prawie 540.000,00 zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konferencję uświetnił występ chóru oraz kabaretu U3W z nowomiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w Miejskiej Bibliotece Publicznej posiada swoją siedzibę.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem