Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Ferie z Miejskim Centrum Kultury

Ferie z Miejskim Centrum Kultury

 

            W pierwszym tygodniu ferii – od 22 do 26 stycznia 2018 roku - pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście prowadzili półkolonie dla dzieci i młodzieży. Jak co roku nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć w których udział wzięło 20 uczestników. Program ferii był bogaty i różnorodny, wypełniony w sposób ambitny, konstruktywny oraz przyczyniający się do integracji grupy. Każdego dnia odbywały się wszelkiego rodzaju warsztaty rozbudzające kreatywność małego uczestnika zajęć. Pierwszego dnia pragnąc rozwinąć dziecięcą wyobraźnię pracownicy MCK razem z nimi stworzyli igloo z kartonów. Następnie podczas spaceru do parku, podziwiając piękno krajobrazu zimy młodzież zaczęła zabawę w śniegu.

            Tęskniąc już za wiosną i latem odbył się również cykl zajęć poświęcony drzewom i ich znaczeniu dla środowiska, naszego zdrowia, życia zwierząt itp. W tym dniu także półkoloniści tworzyli własne „drzewko szczęścia”. Aby były one różnorodnie wykonane, używano przeróżnych materiałów, które najbardziej przypadły do gustu małych twórców. Po ciężkiej pracy dzieci kosztowały naleśniki z syropem klonowym, który jest bardzo wartościowy ze względu na ilość i różnorodność korzystnych dla zdrowia związków. W ramach promocji zdrowego trybu życia pracownicy Miejskiego Centrum Kultury wraz z uczestnikami półkolonii odwiedzili „Fabrykę Formy”- czyli nowomiejską siłownię. Podczas miłego pobytu dzieci w w/w miejscu ćwiczyły i sprawdzały swoją kondycję. Nie zabrakło również spotkania z przedstawicielami policji, którzy przeprowadzili ciekawą prelekcje na temat bezpieczeństwa w czasie ferii oraz pracy policji.

            Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia manualne, podczas których półkoloniści stworzyli własne akwarium. W kolejnych dniach również nie zabrakło atrakcji. Uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnego plakatu dotyczącego uzależnień i problemów psychicznych np. depresja, skutki zażywania narkotyków, alkoholizm itp. Oczywiście wszystkie zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości i zadowolenia. Wszyscy młodzi ludzie uczestniczący w zajęciach mieli zapewniony słodki poczęstunek oraz ciepłą herbatę, a przede wszystkim mogli miło i bezpiecznie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. Na zakończenie odbył się wyjazd do „Finisz Bowling Club” podczas którego dzieci świetnie się bawiły w „Małpim gaju” oraz grając w kręgle. Odbył się również bal karnawałowy w maskach, po którym każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek ufundowany przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 30 styczeń 2018 13:39
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem