Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Walne Zgromadzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

Walne Zgromadzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

W środę 31 stycznia 2018 roku Burmistrz Józef Blank wraz z pełnomocnikiem ds. cittaslow Jerzym Grządzielewskim uczestniczył w Zgromadzeniu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow w Mierkach koło Olsztynka z udziałem naukowców z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W programie zebrania było m.in. sprawozdanie z działalności podejmowanej w ubiegłym roku oraz sprawozdanie z realizacji budżetu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow za 2017 rok przedłożone przez Krajowego Koordynatora – Pana Artura Wrochnę. Uczestnicy zebrania zatwierdzili projekt budżetu sieci na 2018 rok oraz przyjęli do realizacji kalendarz wydarzeń na rok bieżący.

Kolejne punkty programu zebrania obejmowały omówienie kwestii organizacyjnych wyjazdu polskiej delegacji na Międzynarodowe Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia Miast Cittaslow w Mirande (Francja) w 23 czerwcu 2018 roku oraz Festiwalu Miast Cittaslow w Lidzbarku w dniach 25-26 maja 2018 roku.

Duże zainteresowanie uczestników zgromadzenia wzbudziły szczegóły planowanych warsztatów sieci miast Cittaslow połączone z II konferencją naukową „Alternatywne modele rozwoju miast wyzwania i problemy małych miast i ich otoczenia” w Lidzbarku Warmińskim w dniach 11-12 maja 2018 roku oraz zagadnienia uregulowania współpracy polskiej sieci z przedstawicielami świata nauki referowane przez dr. Agatę Gruszecką-Tieśluk.

Na zakończenie zgromadzenia Pan Jacek Wiśniowski zapoznał delegatów Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow z informacjami dotyczącymi spotkania Zarządu Cittaslow International we Włoszech z udziałem burmistrzów europejskich miast cittaslow z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

 

Tego samego dnia bezpośrednio przez zebraniem PKSMC odbyło się Zebranie Zarządu Stowarzyszenia "Polskie Miasta Cittaslow", w trakcie którego podjęto uchwałę o zatwierdzeniu budżetu Stowarzyszenia na rok 2018 oraz uchwałę w sprawie ustalenia wysokości składki członkowskiej.

Ostatnio zmienianyczwartek, 01 luty 2018 12:03
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem