Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Miasto wspiera renowacje w kościele parafialnym

Miasto wspiera renowacje w kościele parafialnym

W czwartek 8 lutego 2018 roku Burmistrz Józef Blank, przy kontrasygnacie Skarbnika Wioletty Chętnickiej, podpisał z ks. kan. Zbigniewem Markowskim proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim umowę o udzielenie dotacji celowej na wykonanie prac konserwatorskich przy zabytkach ruchomych stanowiących wyposażenie nowomiejskiej bazyliki.

Dotacja w wysokości 50.000,00 złotych z budżetu miasta na 2018 rok przeznaczona jest na renowację: ołtarza Św. Mikołaja, ołtarza Trójcy Świętej (wraz z obrazami na płótnie), ołtarza Św. Walentego, ołtarza Ostatniej Wieczerzy, loży kolatorskiej, Epitafium ks. Jana Ewertowskiego, empory chóru organowego, prospektu organowego, stalle w prezbiterium, konfesjonałów, jednej ławki wczesnobarokowej z I połowy XVII, dwóch barokowych ławek z II połowy XVII wieku i jednej z początku XVIII wieku. Termin wykonania prac konserwatorskich w ramach udzielonej dotacji został określony do 29.11.2018 roku.

Wspomnieć należy, że Parafia p.w. Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim w ramach projektu "Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej – konserwacja drewnianych zabytków celem wzrostu atrakcyjności kulturowej regionu" otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, która stanowi 85% kosztów projektu.

Wkład własny nowomiejskiej parafii w projekcie realizowanym w latach 2017-2019 stanowi 15%.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 12 luty 2018 09:39
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem