Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Szynaka Day 2018 w Nowym Mieście Lubawskim

Szynaka Day 2018 w Nowym Mieście Lubawskim

W sobotnie popołudnie 7 lipca 2018 roku Pan Michał Szynaka - Członek Zarządu Grupy Meblowej Szynaka wraz z Burmistrzem Józefem Blankiem dokonali otwarcia imprezy plenerowej Szynaka Day 2018. 

To wydarzenie było znakomitą okazją do złożenia przez Burmistrza Józefa Blanka gratulacji i życzeń z okazji dobrej współpracy pomiędzy Grupą Szynaka Meble a samorządem nowomiejskim, a także wręczenia nagród laureatom w konkursach przeprowadzanych przez firmę Szynaka Meble.

Podczas oficjalnych uroczystości na scenie Marszałek Gustaw Marek Brzezin z Burmistrzem Józefem Blankiem podpisali umowę o dofinansowanie projektu inwestycyjnego na "Rewitalizację Rynku w Nowym Mieście Lubawskim". Inwestycja ta uzyskała dofinansowanie Samorządu Województwa ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Jak podkreślał Marszałek Brzezin na "Rewitalizację Rynku w Nowym Mieście Lubawskim" Burmistrz Józef Blank pozyskał dofinansowanie w kwocie około 5,6 miliona złotych. Realizacja tej inwestycji w przestrzeń publiczną, wynika z "Ponadlokalnego programu rewitalizacji sieci miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego". Dofinansowanie tego projektu zostało przyznane przez pana Marszałka w trybie pozakonkursowym dla miast Cittaslow naszego regionu, a jak wiemy Nowe Miasto Lubawskie należy do sieci miast Cittaslow.

Wśród artystów występujących w tym dniu na scenie Szynaka Day można było zobaczyć i posłuchać Rafała Brzozowskiego, który porwał do zabawy młodsze pokolenie.

Kolejną gwiazdą Szynaka Day był zespół MIG, wykonujący popularną muzykę rozrywkową, przy której spontanicznie bawiła się zgromadzona publiczność. Po koncercie zgromadzeni najbliżej sceny mieli możliwość zrobienia sobie z zespołem pamiątkowego zdjęcia.

Następnie dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewała Ania Dąbrowska, która swoim energetycznym koncertem nie zawiodła fanów popu. 

Gwiazdą wieczoru tegorocznego święta był kultowy już zespół Lady Pank. Artyści dużego formatu, jak zwykle, nie zawiedli i wykonali świetny koncert, porywając publiczność do wspólnego śpiewania.  

Na zakończenie części koncertowej wszyscy zgromadzeni na obiektach MOSiR obejrzeli imponujący pokaz fajerwerków. Najwytrwalsi uczestnicy plenerowej zabawy do północy bawili się przy scenie, gdzie trwała dyskoteka prowadzona przez Dj Młodego.

Uczestnicy imprezy plenerowej Szynaka Day zgodnie stwierdzili, że był to bardzo udany dzień, pełen wrażeń i dobrej muzyki. Najmłodsi zaś w tym dniu mogli do woli korzystać z placu zabaw z dmuchańcami oraz robić sobie zdjęcia z maskotkami, w tym z maskotką Nowomiejskiego Lwa.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem