Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
Patryk

Patryk

Rozpoczęły się szkolenia w ramach projektu "Ja w internecie"

W czwartek 10 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej rozpoczęto pierwsze zajęcia szkoleniowe z projektu "Ja w internecie. Program szkoleniowy rozwoju kompetencji cyfrowych" współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Celem projektu jest zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

W ramach projektu docelowo utworzonych zostanie 14 grup po 12 osób (w pierwszej kolejności osoby wykluczone elektronicznie, osoby z niepełnosprawnościami i bezdomni), które realizować będą do wyboru 5 paneli szkoleniowych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Kultura w sieci. Czas szkolenia na 1 grupę to 12 godzin zegarowych. Szkolenia będą trwały do lipca 2019 roku. Łącznie w ramach projektu przeszkolonych będzie 168 dorosłych osób, mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, które ukończyły 25 lat.

Instruktorami prowadzącymi szkolenia są nauczycielki informatyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, które posiadają bogate doświadczenie szkoleniowe i projektowe oraz ukończone szkolenie przeprowadzone przez Fundację Legalna Kultura - Operatora programu.

Konferencja podsumowująca realizację projektu edukacyjnego

Dnia 17 stycznia 2019 oku odbyło się oficjalne zakończenie projektu „WOW - Wiedza otwarta dla wszystkich”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w ramach działania 2.2.1. Podniesienie jakości edukacyjnej kompetencji kluczowych uczniów ukierunkowanej na rozwój - projekty konkursowe. Projekt był realizowany przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie w partnerstwie z Forum Animatorów Społecznych. 

Wartość całkowita projektu wyniosła 982.476,25 złotych, w tym środki pozyskane z Unii Europejskiej stanowiły 835.104 złotych.

Projekt był realizowany w okresie od 1 lutego 2017 do 31 stycznia 2019 roku i objął swoim zasięgiem 421 beneficjentów – uczniów oraz nauczycieli i rodziców.

W ramach projektu realizowane były zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum/Szkoły Podstawowej Nr 3, w tym zajęcia stacjonarne oraz wyjazdy edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

Dzięki projektowi doposażono szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne na kwotę ponad 150 tys. złotych oraz zrealizowano zajęcia edukacyjne o wartości 270 tys. złotych.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem