plenfrdeitrues
A+ A A-

I edycja Wojewódzkiej Ligi Międzyszkolnej w zapasach w Nowym Mieście Lubawskim

W sobotę 17 września 2016 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w otwarciu pierwszego z czterech rzutów Wojewódzkiej Ligi Międzyszkolnej w zapasach w grupie wiekowej młodzików, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej przy ulicy Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim.

Gościem honorowym zawodów był Prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Zapaśniczego w Olsztynie Bolesław Jurewicz, który podczas otwarcia nagrodził dresami najlepszych zawodników i zawodniczki Ligi Szkolnej w sezonie 2015/2016 - wśród nich był m.in. Igor Shepetun z nowomiejskiego UKS „Sokół”. Dresy ufundował Pan Piotr Hołownia - właściciel firmy Zoltan Sport z Augustowa oraz Warmińsko - Mazurski Związek Zapaśniczy. Na turnieju był również obecny i był jednym z sędziów Pan Zenon Rydziński - założyciel zapasów na Warmii i Mazurach.

W zawodach wystartowało 62 zawodników i zawodniczek z 30 szkół i 10 klubów z województwa warmińsko-mazurskiego. Turniej w klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub Warmia Lidzbark Warmiński, na drugim miejscu uplasował się GLKS z Rybna, a na trzecim KS Budowlani Olsztyn. Natomiast w klasyfikacji szkolnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rumianie, drugie miejsce Gimnazjum Drogosze, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kiwitach, gdzie blisko podium bo na V miejscu była SP 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W klasyfikacji szkolnej chłopców pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum z Lubawy, resztę podium uzupełniły gimnazja z Olsztyna. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Żukowski z Olsztyna, a najlepszą zawodniczką Wiktoria Bronowicka z Drogosz.

UKS Sokół reprezentowały 4 osoby - Ewelina Ziółkowska zdobyła złoty medal wśród dziewcząt w kategorii do 62 kg, a Jordan Osmański zajął 2 miejsce wśród chłopców w kategorii wagowej do 59 kg i został wybrany najlepszym zawodnikiem powiatu nowomiejskiego. Maciej Kowalski był piąty w 53 kg , a Wiktor Kopiczyński siódmy w 47 kg.

Patronat honorowy nad sportowym wydarzeniem objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank.

Prezes UKS "Sokół" Pan Zbigniew Domżalski i trener Krzysztof Przybysz serdecznie dziękują Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego za wsparcie organizacji turnieju oraz pracownikom Referatu Promocji w Urzędzie Miejskim za pomoc i upominki dla najlepszych zawodników. Podziękowania kierowane są również w stronę Starosty Andrzeja Ochlaka, który ufundował puchary dla najlepszego zawodnika turnieju oraz najlepszego zawodnika powiatu nowomiejskiego.

Szczególne podziękowania organizatorzy zawodów zapaśniczych składają Panu Andrzejowi Podlewskiemu - Prezesowi Zarządu Fabryki Mebli "Szynaka" w Nowym Mieście Lubawskim za ufundowanie pucharu dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 wrzesień 2016 09:06