Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 25 września 2016 roku w ramach "Tygodnia Cittaslow" na boisku szkolnym Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich odbył się festyn plenerowy pt. Święto Pieczonego Ziemniaka połączony z konkursami, rozgrywkami sportowymi i pokazami sztuk walki, występami artystycznymi i tanecznymi oraz degustacją regionalnych przysmaków wykonanych z ziemniaków. Wzorem lat ubiegłych ostatnia niedziela września była okazją do integracyjnych spotkań społeczności nowomiejskiej w myśl idei cittaslow promującej m.in. zdrowy tryb życia, żywność tradycyjną i lokalne rękodzieło oraz zachęcającej do aktywnego spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu.

Otwarcia plenerowej imprezy dokonał Burmistrz Józef Blank wraz z Dyrektor Gimnazjum Bożena Rutkowską-Marciniak. Gospodarz miasta w swojej wypowiedzi podkreślał, że inicjatywa Cittaslow służy mieszkańcom. Sprzyja ona poprawie życia, pielęgnowaniu własnej tożsamości, dbałości o środowisko naturalne i poprawie atrakcyjności terenów publicznie dostępnych.

Rodzice z dziećmi brali udział w konkursach rodzinnych, natomiast najmłodsze dzieci raczej w zabawach sprawnościowych. Nowomiejska młodzież uczestniczyła w meczach piłki nożnej i piłki siatkowej, a siłacze mięli okazję do wyciskania sztangi.

Wszyscy chętni mięli możliwość wzięcia udziału w warsztatach pieczenia chleba na zakwasie oraz okazję do zakupu świeżego, domowego chleba, miodu prosto z pasieki i świeżo wyciskanego soku z owoców. Na straganach na uczestników Niedzieli Cittaslow czekały zdrowe sałatki, kanapki, orzechy oraz wypieki młodzieży i rodziców - wśród nich baby ziemniaczane i swojski chleb ze smalcem.

Spotkanie niedzielne poprzedzone było cyklem plenerów prowadzonych przez oraz koło fotograficzne, których efekty prezentowane były na wystawie podczas Niedzieli Cittaslow.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 listopad 2016 08:53
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem