Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Trwają jesienne spotkania Burmistrza z mieszkańcami

Trwają jesienne spotkania Burmistrza z mieszkańcami

Z początkiem października odbyły się pierwsze jesienne spotkania Burmistrza z mieszkańcami w terenie, w których udział wzięli radni miejscy i pracownicy merytoryczni Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych. Pierwsze z nich odbyło się w piątek 7 października przy ulicy Kornatki, a drugie w poniedziałek 10 października przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Kolejowej, na które mieszkańcy licznie przybyli mimo niesprzyjającej pogody.

Na spotkaniach Burmistrz przedstawiał zgromadzonym zrealizowane i realizowane obecnie zadania inwestycyjne oraz omówił plany inwestycyjne i remontowe na przyszły rok.

Natomiast we wtorek 11 października 2016 roku spotkanie z mieszkańcami miało miejsce przy ulicy Mieszka I, które oprócz stałej tematyki spotkań połączono z odbiorem tej ulicy z udziałem mieszkańców.

Warto wspomnieć, że z początkiem września rozpoczęto prace dotyczące przebudowy ulicy Mieszka I oraz ulicy Tysiąclecia na odcinku od skrzyżowania z Mieszka I do Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w wyniku przetargu  nieograniczonego była firma Skanska S.A. z siedzibą w Warszawie. 

W ramach umowy podpisanej 29 czerwca br. odnowiona została ulica Mieszka o długości ok. 150 mb i szerokości 6 m oraz ulica Tysiąclecia na odcinku od ul. Mieszka I do Szkoły Podstawowej nr 2 o długości ok. 200 mb i szerokości 5,5 z asfaltobetonu. Na części odcinka ul. Mieszka I powstały nowe utwardzenia z kostki betonowej oraz został wykonany drugi zjazd z ulicy Tysiąclecia na teren Szkoły Podstawowej nr 2.

W zakres inwestycji weszła również budowa kanalizacji deszczowej na ulicy Mieszka I oraz przebudowa kanalizacji deszczowej na ulicy Tysiąclecia. Ponad to zakres zobowiązań Wykonawcy kontraktu obejmował również między innymi: wykonanie oznakowania drogowego i odnowienie terenów zieleni. Koszt realizacji zadania wyniósł 269 755,00 złotych brutto.

Zgromadzeni mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli przebudowaną ulicę i nie wnieśli zastrzeżeń. We wtorkowym spotkaniu udział wziął Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bogdan Morenc, który oprócz radnych również zabiegał o przebudowę ulicy Mieszka I.

Podczas spotkań mieszkańcy skorzystali z okazji, by zadać gospodarzowi miasta kilka pytań, na które burmistrz udzielał odpowiedzi i wyjaśnień.

Burmistrz dziękuje mieszkańcom za liczny, aktywny i merytoryczny udział w spotkaniach.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 listopad 2016 08:50
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem