Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Jubileusz 20-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Jubileusz 20-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej

W środę 12 października 2016 roku Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim obchodził jubileusz 20-lecia działalności. Warto przypomnieć, że WTZ utworzono 16 października 1996 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Mieście Lubawskim.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęło nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, które poprowadził ks. kanonik Zbigniew Markowski - prałat nowomiejskiej parafii. Po nabożeństwie goście zaproszeni zostali do zwiedzania pracowni funkcjonujących na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej. Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Zastępca Krzysztof Widźgowski.

Po zwiedzeniu placówki rozpoczęły się główne uroczystości jubileuszowe, które prowadziła instruktor Sylwia Podolska. Na wstępie Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Karina Leliwa powitała wszystkich gości przybyłych na uroczystość jubileuszową i przybliżyła historię powstania warsztatu oraz funkcjonowania placówki. Podczas wystąpienia Kierownik wręczyła zgromadzonym gościom upominki w postaci grawerowanych wazonów z kwiatami. Okolicznościowe statuetki wręczono osobom zasłużonym, które szczególnie służą pomocą i angażują się na rzecz osób niepełnosprawnych. Następnie przedstawiona została prezentacja multimedialna o zasadach funkcjonowania placówki, podczas której można było zobaczyć zdjęcia z najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem WTZ oraz poznać strukturę i organizację pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim.

Kolejnym punktem jubileuszu była część artystyczna, w której wystąpili podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej. Na zakończenie uroczystości wszystkich gości poczęstowano jubileuszowym tortem oraz zaproszono na słodki poczęstunek.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem