Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

IX Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Nowym Mieście Lubawskim

IX Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 4 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się IX Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

W festiwalu udział wzięło 73 solistów w czterech kategoriach wiekowych oraz 7 zespołów wokalnych w 3 kategoriach wiekowych. Występy uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: Renata Dąbrowska - instruktor gry na pianinie w MCK, Marek Piątkowski - dyrygent chóru Harmonia i nauczyciel muzyki w gimnazjum nowomiejskim oraz Zbigniew Ewertowski - instruktor artystyczny w MCK.

Uczestnikom przeglądu piosenek i pieśni patriotycznych przysłuchiwał się Burmistrz Józef Blank, który na zakończenie Festiwalu wygłosił kilka miłych słów, pogratulował zwycięzcom oraz wręczył nagrody.

W kategorii soliści klasyfikacja przedstawia się następująco:

*szkoły podstawowe klasy I-III

I miejsce - Jamroży Martyna (MSP MCK Nowe Miasto Lubawskie)

II miejsce - Cieplak Jakub (MSP MCK Nowe Miasto Lubawskie)

III miejsce - Mączkowska Zofia (Studio wokalne "Dreams")

wyróżnienie: Jaroszewska Aleksandra (SP nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim),

Kowalkowska Maja (Studio wokalne "Dreams")

 

*szkoły podstawowe klasy IV-VI

I miejsce Ciechacka Oliwia (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Biskupcu Reszelskim)

II miejsce – Neumann Iga (SP nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim)

II miejsce – Lewicka Aleksandra (MSP MCK Nowe Miasto Lubawskie)

III miejsce – Jamroży Paulina (MSP MCK Nowe Miasto Lubawskie)

wyróżnienie: Ziaja Radosław (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łąkorzu)

 

*szkoły gimnazjalne

I miejsce – Cieplak Julia (MSP MCK Nowe Miasto Lubawskie)

I miejsce – Lewicka Aleksandra (GCK Kurzętnik)

II miejsce – Nowińska Zuzanna (GCK Kurzętnik)

II miejsce – Buczkowska Julia (MOK Lubawa)

III miejsce – Dąbrowska Dominika (MOK Lubawa)

III miejsce – Rydel Maja (MOK Lubawa)

III miejsce – Truszczyńska Laura (Studio wokalne "Dreams")

 

*szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - nie przyznano

II miejsce – Olejnik Adrian (Studio wokalne "Dreams")

III miejsce – Ochnio Anna (Biskupiec Reszelski )

 

Wyniki w kategorii zespoły wokalne w zależności od grupy wiekowej:

 

*szkoły podstawowe klasy I-III

I miejsce zespół "Fart" (SP nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim)

 

*szkoły podstawowe klasy IV-VI

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - nie przyznano

III miejsce – zespół "Tereszewskie Talenciaki" (SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie)

wyróżnienie: Duet "Hubert i Damian" (SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie)

 

*szkoły gimnazjalne

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - nie przyznano

III miejsce - zespół "Kamerton" (Publiczne Gimnazjum w Bielicach)

III miejsce – zespół "Supeł (Zespół Szkół w Mrocznie)

wyróżnienie: zespół "Smart gierls" (Zespół Szkół w Bratianie)

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem