Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Czad nie musi zabijać

Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu -tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań, 7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.

Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcą pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W trosce o własne bezpieczeństwo warto rozważyć zamontowanie w domu czujek dymu i tlenku węgla. Koszt wyposażenia mieszkania w takie czujki jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje ich zastosowanie. Pamiętaj - czujka może uratować Tobie i Twoim bliskim życie!

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15277,Co-czwarty-Polak-blednie-mysli-ze-czad-mozna-rozpoznac-po-zapachu-lub-dymie-Rusz.html

Ostatnio zmienianyśroda, 21 grudzień 2016 08:44
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem