Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Burmistrz podpisał pre-umowy na rewitalizację Nowego Miasta Lubawskiego

Foto Gazeta Nowomiejska Foto Gazeta Nowomiejska Foto R. Ulatowski

W piątek 30 grudnia 2016 roku Burmistrz Józef Blank wraz ze Skarbnikiem Wiolettą Chętnicką podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie umowy na dofinansowanie rewitalizacji centrum Nowego Miasta Lubawskiego.  Ze strony Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego umowy podpisał Marszałek Gustaw Marek Brzezin i Wicemarszałek Miron Sycz. Na mocy tych umów dla naszego miasta zagwarantowano kwotę około 14,5 mln złotych na projekty inwestycyjne ze środków zarezerwowanych w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020 dla miast należących do sieci Cittaslow oraz około 2 mln złotych na projekty społeczne, tzw. miękkie.

W tym dniu umowy z Marszałkiem Województwa Gustawem Markiem Brzezinem podpisali także przedstawiciele Bisztynka, Lidzbarka Warmińskiego, Lubawy, Pasymia, Reszla i Rynu. Ogólnie w ramach Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Miast Cittaslow w Województwie Warmińsko-Mazurskim wsparciem objętych jest 14 miast, dla których na kompleksową rewitalizację społeczną w RPO WiM na lata 2014-2020 przeznaczono łącznie 51,1 mln euro.

Burmistrz Józef Blank wyraża zadowolenie, że ze środków unijnych w ramach ponadlokalnego programu w naszym mieście zrewitalizowany zostanie m.in. budynek Miejskiego Centrum Kultury, budynek Kina Harmonia i nowomiejski Rynek oraz Ogród Róż i Park Miejski. Realizację tych inwestycji przewiduje się w latach 2017-2020.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem