Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Kolejna dobra informacja dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

Kolejna dobra informacja dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

Z końcem 2016 roku Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził ostateczną listę rankingową projektów inwestycyjnych ubiegających się o 50-procentowe dofinansowanie w ramach "Programu  rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

Spośród wniosków o dofinansowanie budowy dróg gminnych z regionu Warmii i Mazur dofinansowanie uzyskał projekt pt. "Przebudowa ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim".

W ramach realizacji inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni z asfaltobetobetonu o długości 403 mb i szerokości 6 m, nowe chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,25-2,20 m o łącznej powierzchni 954 m2 oraz zjazdy na posesje o powierzchni 490 m2.

Zakres inwestycji obejmuje budowę nowej kanalizacji deszczowej o średnicy 200-600 mm i długości 386 mb z rur z tworzywa sztucznego, nowe wpusty do kanalizacji deszczowej (krawężnikowe - 24 szt. i uliczne - 9 szt.).

Przebudowanych zostanie 5 skrzyżowań  (w zakresie nowa konstrukcji jezdni, zmiany geometrii łuków, dobudowy chodników i nowego systemu odwodnienia), 2 przejścia dla pieszych oraz usunięte zostaną kolizje 2 słupów energetycznych w projektowanych chodnikach.                                                                                                                                                                               

Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie równa nawierzchnia jezdni o wyższej nośności, co wpłynie na zwiększenie przepustowości przedmiotowych dróg, a tym samym znaczny wzrost ich znaczenia w lokalnym układzie komunikacyjnym.

Nawierzchnia jezdni w ulicy Kasztanowej wykonana z asfaltu jest bardzo mocno zniszczona, nierówna, pozapadana i wymaga korekty spadków podłużnych i poprzecznych. W celu poprawy odwodnienia drogi konieczna jest budowa kanalizacji deszczowej. Chodniki przy ulicy Kasztanowej wykonane z płyt betonowych, również posiadają bardzo nierówną i zniszczoną nawierzchnię.

Obecnie wdrażana jest procedura wyłonienia wykonawcy inwestycji w drodze przetargu.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem