Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży

W dniu 12 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej wręczone zostały nagrody uczestnikom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”
Organizatorem konkursu jak co roku był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wraz z dyrektorami wydziałów bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędów wojewódzkich. Koordynatorem konkursu na szczeblu miasta był Burmistrz Józef Blank.
W konkursie wzięły udział dzieci z miejskich szkół podstawowych oraz z gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim.
Laureatom konkursu wręczył nagrody Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, omawiając każdą z nagrodzonych i wyróżnionych prac.
Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej było dodatkowo okazją do przybliżenia nagrodzonym i zgromadzonej publiczności tematyki tegorocznego konkursu. Zastępca Burmistrza w formie prezentacji multimedialnej zaprezentował historię Państwowej Straży Pożarnej.
Dla prac biorące udział w konkursie zorganizowano specjalną wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Lista laureatów konkursu:
Grupa I - tj. grupa młodsza (autorzy w wieku od 6 do 9 lat.)
I miejsce – Nicola Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim,
II miejsce – Agata Chiniewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim,
III miejsce – Lena Gołębiowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.

Grupa II - tj. grupa średnia (autorzy w wieku od 10 do 13 lat)
I miejsce – Joanna Dąbrowska z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim,
II miejsce – Kacper Rochewicz z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim,
III miejsce – Oliwia Łakoma ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.
Ponadto wyróżniono, przekazując na eliminacje powiatowe, prace wykonane przez:
– Marię Szudzińską ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim,
– Milenę Szczepańską z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.


Grupa III - tj. grupa starsza (autorzy w wieku od 14 do nieukończonych 18 lat)
I miejsce – Natalia Szczepańska z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim,
II miejsce – Klaudia Samsel z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim,
III miejsce – Zuzanna Jastrzębska z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim,


Ponadto wyróżniono, przekazując na eliminacje powiatowe, prace wykonane przez:
– Wiktorię Seweryn z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim,
– Zuzannę Łątkowską z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.

Ostatnio zmienianyśroda, 12 kwiecień 2017 12:43
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem