Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Spotkanie z Sybiraczką w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska

W czwartek 26 kwietnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej Burmistrz Józef Blank uczestniczył w spotkaniu z Panią Marią Gordziejko, która przekazała swoją wzruszającą historię zesłania na Syberię.

Wszystkich przybyłych na spotkanie przywitała Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Daniela Kowalska. Pani Maria Gordziejko w szczegółach opowiadała o transporcie w wagonach bydlęcych, ciężkiej pracy w syberyjskich lasach, mrozie i głodzie jakiego zaznała razem z mamą i dwiema młodszymi siostrami. Wzruszająca była również historia uwolnienia z łagru pełna cudownych zdarzeń i momentów, które pozwoliły przeżyć - gdy już brakowało nadziei powiedziała. 

Wśród gości przybyłych na spotkanie były osoby, które miały podobne doświadczenia i również podzieliły się swoimi wspomnieniami. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski było bardzo ciekawe i wzruszające, zakończyło się owacją na stojąco a Burmistrz miasta wręczył Pani Marii Gordziejko kwiaty i podziękował za chęć dzielenia się swoimi przeżyciami z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego. Najważniejsze jest bowiem przekazanie świadectwa, póki jeszcze żyją ci, którzy mogą je przekazać.

Ostatnio zmienianywtorek, 08 maj 2018 08:44
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem