Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Mieście Lubawskim

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Mieście Lubawskim

W środę 2 maja 2018 roku o godz. 14.00 na nowomiejskim Rynku rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W programie obchodów znalazła się m.in. wystawa poświęcona lokalnym działaczom niepodległościowym pn. „Oni prowadzili do Niepodległości” przygotowana przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim oraz wystawa "Z historii Nowomiejskiego ZHP".

Podczas uroczystości Dnia Flagi podczas którego młodzież i Burmistrz Józef Blank wręczali mieszkańcom flagi państwowe, świętowano również Jubileusz 100-lecie Hufca ZHP w Nowym Mieście Lubawskim.

W uroczystości udział wzięli również m.in.: Starosta Andrzej Ochlak, radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Marcinem Deją, radni powiatowi z Przewodniczącym Kazimierzem Wiśniewskim, dyrektorzy i kierownicy miejskich oraz powiatowych jednostek organizacyjnych, młodzież gimnazjalna z opiekunami oraz mieszkańcy miasta.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu podkreślał potrzebę pielęgnowania tożsamości narodowej i identyfikowania się Polaków i mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego z flagą narodową, czego wyrazem jest wywieszanie biało-czerwonej flagi przy okazji świąt patriotycznych, lokalnych, a szczególnie w dniach świąt narodowych.

Warto przypomnieć, że dzień 2 maja jest także obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem