Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
Goralski

Goralski

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w Nowym Mieście Lubawskim

W dniach 16-19 października 2020 roku w hali sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu seniorów, juniorów, masters, light contact i pointfighting, w których wzięło prawie 300 zawodników z 54 klubów sportowych z całego kraju.

Mistrzostwa odbyły się z zachowaniem wszystkich wymaganych reżimów sanitarnych i bez udziału publiczności. W piątek 16 października zawody rozpoczęły się rejestracją zawodników, ich ważeniem i odprawą trenerską. Pierwsza runda walk kick-bokserów  rozpoczęła się w sobotę rano.

Po południu odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w Kickboxingu w Nowym Mieście Lubawskim, w którym uczestniczyło wielu zaproszonych gości – m.in.: Burmistrz Miasta Józef Blank, Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, przedstawiciel Zarządu Polskiego Związku Kickboxingu, sponsorzy tego sportowego wydarzenia oraz grono sędziowskie.

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Józef Blank podkreślając rozmach organizacyjny i wspaniałą współpracę  lokalnych działaczy, trenerów i pasjonatów kickboxingu. Dziękując za trud organizacyjny,  życzył wszystkim zawodnikom rywalizacji fair play.

Organizatorami mistrzostw były dwa kluby sportowe - KS Zamek Kurzętnik, którego prezesem jest Leszek Jobs oraz nowomiejski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA kierowany przez Sebastiana Prokopa, jednocześnie Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Kickboxingu.

Uroczystość otwarcia Mistrzostw Polski w Kickboxingu była okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań zasłużonym zawodnikom kicboxingu, a także uhonorowania sponsorów i samorządowców oraz osób wspierających rozwój tej dyscypliny sportu. Sentymentalnym momentem otwarcia mistrzostw było wręczenie pamiątkowego pasa Michałowi Demblerowi, który był jednym z protoplastów sekcji kicboxingu w Nowym Mieście Lubawskim, znanym zawodnikiem i trenerem młodzieży.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wagowych dekorowali: Burmistrz Józef Blank, Wójt Wojciech Dereszewski oraz sponsorzy Mistrzostw, z udziałem trenerów – Leszka Jobsa i Sebastiana Prokopa.

W niedzielę od wczesnych godzin trwały walki ćwierćfinałowe i półfinałowe, zaś po południu finały mistrzostw.

Wybudowana ulica Piaskowa po odbiorze technicznym

W piątek 16 października 2020 roku dokonano odbioru technicznego wybudowanej ulicy Piaskowej w Nowym Mieście Lubawskim.

W odbiorze uczestniczyli: ze strony inwestora - Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski i Inspektor Piotr Gortatowski, ze strony wykonawcy robót, firmę MI-LE-AN z Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Leszek Moczadło. W odbiorze uczestniczył również Grzegorz Drzycimski Inspektor Nadzoru Budowlanego nad inwestycją.

Zakres rzeczowy inwestycji, która uzyskała dotację w wysokości ponad 377 tys. złotych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych obejmował m.in.:

- budowę kanalizacji deszczowej na długości 222 mb wraz z 12 studzienkami ściekowymi i 8 studniami rewizyjnymi,

- budowę jezdni z kostki betonowej o długości ok. 200 mb,

- przełożenie istniejących i wykonanie nowych zjazdów,

- przełożenie istniejącego chodnika.

Po realizacji inwestycji o wartości brutto około 560.000 złotych, Wykonawca zobowiązał się do udzielenia gwarancji jakości wykonania prac na okres 5 lat od dnia odbioru końcowego.

Celem zadania była poprawa stanu technicznego dróg, komfortu dojazdu do nieruchomości oraz warunków komunikacyjnych na terenie miasta. Realizacja inwestycji pozytywnie wpłynęła również na estetykę tej części miasta oraz spełnienie kilkudziesięcioletnich oczekiwań mieszkańców.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem