Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wizyta młodzieżowych radnych ze Szwecji i Litwy w naszym mieście

Wizyta młodzieżowych radnych ze Szwecji i Litwy w naszym mieście

W dniach 19-21 lutego 2020 roku w ramach projektu SB YCGN - South Baltic Youth Core Group Network, którego liderem jest Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, odbyła się wizyta studyjna u polskich partnerów projektu skupiającego się na partycypacji młodzieży w procesie decyzyjnym na poziomie lokalnym oraz perspektywie sieci współpracy młodzieżowych rad w regionie Morza Bałtyckiego.

Młodzież z trzech miast szwedzkich: Hässleholm, Lund i Skads, litewskiego Telšiai  oraz naukowcy z Uniwersytetu w Kłajpedzie i przedstawiciele Fundacji Civis Polonus z Warszawy odwiedzili Elbląg, Nowe Miasto Lubawskie, Iławę i Gdynię. W wizycie studyjnej u polskich partnerów projektu udział brali również młodzieżowi radni z naszego miasta i pozostałych miast.

Głównym celem tego wydarzenia była prezentacja polskich metod i działań w zakresie uczestnictwa obywatelskiego i wsparcia młodych obywateli, na przykładzie naszych samorządów i organizacji działających na rzecz młodzieży.

W Nowym Mieście Lubawskim spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, gdzie przybyłych gości powitał Burmistrz Józef Blank i przedstawił najważniejsze informacje o naszym mieście, realizowanych i zrealizowanych inwestycjach oraz wsparciu młodzieży w partycypacji obywatelskiej.

Następnie Jerzy Grządzielewski - Kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej – przedstawił uczestnikom spotkania krótki film promocyjny o mieście oraz prezentację o instytucjach, organizacjach pozarządowych, zabytkach i atrakcjach turystycznych Nowego Miasta Lubawskiego.

Młodzieżowy radny Bartosz Zellma przedstawił swoją prezentacje o funkcjonowaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej w naszym mieście i inicjatywach podejmowanych przez nowomiejską młodzież.

Następnie uczestnicy międzynarodowego spotkania udali się do Bazyliki p.w. Św. Tomasza Apostoła, gdzie ks. Proboszcz Zbigniew Markowski opowiedział im o Sanktuarium Matki Boskiej Łąkowskiej i relikwiach umieszczonych w świątyni.

Na zakończenie wizyty w Nowym Mieście Lubawskim przy ognisku na przystani kajakowej młodzież miała część integracyjną wzbogaconą o zaplanowane animacje.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem