Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Kształcenie na odległość w nowomiejskich jednostkach oświatowych

Kształcenie na odległość w nowomiejskich jednostkach oświatowych

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 i ogłoszeniem stanu epidemii w kraju od 25 marca 2020 roku do odwołania zawieszone zostały zajęcia w przedszkolach, szkołach, uczelniach w całej Polsce. Wcześniej od 12 marca nauczyciele realizowali nauczanie  indywidualne.

W nowomiejskich jednostkach oświatowych, tzn. w Przedszkolu Miejskim, Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka oraz Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich zajęcia, zgodnie z obowiązującym planem lekcji, prowadzone są on-line poprzez platformę Librus, platformę Office 365 i pocztę elektroniczną.

 

Mimo początkowych obaw nauczycieli, rodziców i uczniów dotyczących takiej formy kształcenia, wszystko przebiega sprawnie. W uzasadnionych przypadkach uczniowie mieli możliwość wypożyczenia szkolnych komputerów, by wykorzystać je w domu do kontynuowania nauki. Dyrektorzy szkół zauważyli, że frekwencja uczniów uczestniczących w zajęciach kształcenia na odległość jest nawet lepsza niż podczas lekcji w szkołach.

Uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim również zdalnie uczestniczą w zajęciach – nagrywają filmiki z przebiegu gry na instrumentach, wykonują zadania z kształcenia słuchu, rytmiki przesyłają pocztą elektroniczną do swoich nauczycieli, którzy odsyłają im swoje wskazówki i kolejne zadania do realizacji.

 

Burmistrz Józef Blank podkreśla, że to dzięki olbrzymiej determinacji dyrektorów szkół i pełnemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i ich rodziców, w tym trudnym dla wszystkich czasie, edukacja naszych dzieci nie została przerwana.

Ostatnio zmienianypiątek, 27 marzec 2020 16:40
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem