Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Postęp prac przy budowie ulicy Targowej

Postęp prac przy budowie ulicy Targowej

Wiosenna aura sprzyja kontynuacji realizacji inwestycji pod nazwą „Przebudowa ulicy Targowej w Nowym Mieście Lubawskim”, której wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy.

Zakres rzeczowy inwestycji, która uzyskała dotację w wysokości 2 100 000,00 złotych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych obejmuje m.in.: wykonanie jezdni asfaltowej o szerokości 6 m, chodników z kostki betonowej, utwardzonych parkingów na ok. 140 miejsc postojowych, instalacji oświetleniowej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej wszystkie powierzchnie utwardzone.

 

Na dzień 27 marca 2020 roku wykonane zostały kanały i studnie kanalizacji deszczowej oraz instalacje podziemne związane z oświetleniem drogowym i monitoringiem wizyjnym. Wykonywana jest podbudowa i krawężniki w obrębie zaprojektowanych parkingów. W przeciągu 2 tygodni planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową jezdni, co będzie skutkowało częściowym zamknięciem przejazdu przez ta ulicę.

 

Zgodnie z umową Wykonawca zobowiązał się do realizacji przedmiotu umowy do 30 lipca 2020 roku i udzielenia gwarancji jakości wykonania prac na okres 5 lat od dnia odbioru końcowego. Koszt wykonania zadania określony w umowie wynosi brutto 2.692.923,49 złotych.

Celem zadania jest poprawa stanu technicznego dróg, komfortu dojazdu do nieruchomości oraz warunków komunikacyjnych na terenie miasta. Poprawią się znacznie warunki przemieszczania się służb ratowniczych (PSP) i komunalnych, a także znacznie poprawi się możliwość parkowania pojazdów blisko centrum miasta.

Realizacja zadania wpłynie również pozytywnie na estetykę tej części miasta, oraz pozwoli na podjęcie dalszych działań mających na celu modernizację targowiska miejskiego. Po zakończeniu prac budowlanych dokonanych zostanie wiele nowych nasadzeń drzew i krzewów.

 

Ostatnio zmienianypiątek, 27 marzec 2020 16:39
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem