Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Maseczki ochronne dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

Maseczki ochronne dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego informuje, że władze miasta zamówiły 10 tysięcy bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku (z możliwością prania i prasowania).

Maseczki będą nieodpłatnie przekazywane mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego, w celu zwiększenia ochrony przed zarażeniem koronawirusem w miejscach publicznych, w szczególności w sklepach.

W wielu krajach noszenie maseczek stanowi jeden z elementów skutecznej walki z epidemią. (powszechnie stosowane w większości krajów azjatyckich w tym w Japonii, obowiązkowe m.in. w Chinach, Czechach i Słowacji).

Za zasadnością noszenia maseczek przemawiają następujące informacje przekazywane przez lekarzy specjalizujących się w chorobach zakaźnych:

  • ludzie mogą rozprzestrzeniać wirusa zanim dowiedzą się, że są zainfekowani, ponieważ największa zaraźliwość występuje kilka dni przed wystąpieniem pierwszych objawów,
  • osoby zakażone mogą nie mieć żadnych objawów charakterystycznych dla tego wirusa, jednocześnie stanowiąc źródło zakażenia dla innych ludzi,
  • noszenie maseczki ogranicza mimowolne dotykanie twarzy rękoma, a tym samym przenoszenie cząstek koronowirusa w okolice ust i nosa,
  • cząstki koronowirusa w pomieszczeniach zamkniętych mogą unosić się nawet 3 godziny,
  • koronawirus na niektórych powierzchniach może żyć nawet do kilku dni.

Maseczki są szyte przez lokalna firmę, która wstrzymała produkcję innych wyrobów na rzecz wsparcia walki z epidemią w naszym mieście.

Pierwsza partia zamówionych maseczek ochronnych ma być gotowa w najbliższy piątek.

Informacje o szczegółach ich dystrybucji zostaną podane niebawem na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim i w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Gazety Nowomiejskiej.

Ostatnio zmienianywtorek, 31 marzec 2020 12:02
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem