Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Pierwsza partia maseczek ochronnych dla mieszkańców już dotarła

Pierwsza partia maseczek ochronnych dla mieszkańców już dotarła

Decyzją Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego zostało zakupionych 10.000 szt. bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które na potrzeby mieszkańców miasta uszył lokalny przedsiębiorca.

 

W piątek 3 kwietnia 2020 roku rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych maseczek ochronnych. Pierwsza ich partia (ok. 1000 szt.) została przekazana Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej, który zobowiązał się dostarczyć maseczki wszystkim członkom Spółdzielni.

 

Kolejne maseczki zostaną przekazane Zarządowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz pozostałym zarządcom wielorodzinnych budynków mieszkalnych, którzy również przeprowadzą ich dystrybucję wśród mieszkańców lokali przez nich administrowanych.

 

Mieszkańcom domków jednorodzinnych maseczki ochronne będą dostarczane przez strażników miejskich oraz harcerzy Hufca ZHP w Nowym Mieście Lubawskim, po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania.

 

Przyjmowane będą tylko zamówienia zgłoszone w godzinach od 09:00 do 17:00 w formie SMS wysłanego na numer telefonu 510 165 046. W treści sms proszę podać ilość maseczek oraz adres dostarczenia.

 

Maseczki będą dostarczane sukcesywnie, w miarę postępu ich dostawy od producenta (ok. 1000 szt. dziennie).

 

Składając zamówienie pamiętajmy o innych. Chcielibyśmy dotrzeć z maseczkami do jak największej liczby mieszkańców. Wskazując ilość maseczek proszę przestrzegać zasady jedna maseczka ochronna dla jednej osoby.

 

Celem zachowania maksymalnych środków bezpieczeństwa zamówione maseczki znajdziecie Państwo w skrzynkach na listy lub maseczki będą zawieszane na elementach ogrodzenia posesji.

 

Należy pamiętać, że:

  • przekazywane maseczki służą do wielokrotnego użytku,
  • maseczki ochronne należy regularnie sterylizować poprzez pranie w temperaturze co najmniej 65oC przez 30 min. i prasowanie lub wygotowanie we wrzątku przez co najmniej 30 min.,
  • w trakcie stosowania maseczki nie należy dotykać jej dłońmi, przy zdejmowaniu nie dotykać jej części przedniej, a niezwłocznie po zdjęciu należy dokładnie umyć lub zdezynfekować dłonie,
  • maseczki zmniejszają niebezpieczeństwo zarażenia, jednak nie zapewniają pełnej ochrony przed drobnoustrojami i wirusami,
  • stosowanie maseczek nie zwalnia z przestrzegania wszystkich wymagań, ograniczeń i zaleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia i służby sanitarne,
  • bezwzględnie zakazana jest sprzedaż maseczek ochronnych dostarczanych w systemie dystrybucji zorganizowanej przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.
Ostatnio zmienianysobota, 04 kwiecień 2020 10:40
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem