Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Przeprowadzono dezynfekcję na terenie Nowego Miasta Lubawskiego

Przeprowadzono dezynfekcję na terenie Nowego Miasta Lubawskiego

W związku z panującą pandemią koronawirusa, wykonana została dezynfekcja głównych ciągów komunikacyjnych i miejsc gdzie najczęściej przebywają ludzie na terenie Nowego Miasta Lubawskiego oraz terenu przy Szpitalu Powiatowym.

Prace związane z dezynfekcją rozpoczęły się w dniu 9 kwietnia od godziny 22:00 i trwały do późnych godzin nocnych 10 kwietnia.

Akcja była inicjatywą radnych Rady Miejskiej przy współdziałaniu z Burmistrzem Miasta Józefem Blankiem. Radni postanowili również przeznaczyć swoje diety na realizację i sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Całość wykonanej pracy to około 20 kilometrów dróg, parkingów i placów. Dezynfekcji dokonała specjalistyczna firma INSEKTPOL z Nowego Miasta Lubawskiego, a całość odbyła się zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego zawartymi w piśmie do Wojewodów z dnia 30.03.2020 roku. Wydaje się, że okres przedświąteczny był bardzo dobrym czasem na przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu.

Burmistrz Józef Blank wyraża nadzieję, że dzięki tej dezynfekcji znacznie poprawi się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, nie wyklucza też powtórzenia tego typu działania w przyszłości.

Ostatnio zmienianywtorek, 14 kwiecień 2020 05:50
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem