Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Święto Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Święto Policji w Nowym Mieście Lubawskim

W  czwartek 6 sierpnia 2020 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się uroczystości Święta Policji, które rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową na budynku Komendy Powiatowej Policji. Następnie na placu za budynkiem komendy odbyła się uroczysta odprawa, podczas której zasłużonych funkcjonariuszy Policji uhonorowano odznaczeniami i mianowano na wyższy stopień policyjny. Tegoroczne Święto Policji zbiegło się z jubileuszem 95. rocznicy utworzenia Policji Kobiecej.

W trakcie uroczystości podziękowano władzom samorządowym gmin powiatu nowomiejskiego oraz przedstawicielom instytucji publicznych za współpracę i troskę o bezpieczeństwo powiatu nowomiejskiego. Brązowy Medal za Zasługi dla Policji otrzymał Wójt Gminy Grodziczno Tomasz Szczepański.

Podczas wystąpienia Burmistrz Józef Blank życzył funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Policji oraz pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji, by służba na rzecz mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Gospodarz miasta złożył również gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym funkcjonariuszom Policji, ze wskazaniem by docenienie ich zaangażowania w służbę było motywacją do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców lokalnej społeczności.

Na zakończenie uroczystej odprawy, zaproszeni goście na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Tomasza Klimka oraz Komendanta Powiatowego Policji insp. Jacka Drozdowskiego składali życzenia i gratulacje.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem