Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Burmistrz wręczył nagrody w konkursie plastycznym

Burmistrz wręczył nagrody w konkursie plastycznym

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 roku Burmistrz Józef Blank zaprosił do Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim laureatów konkursu plastycznego pt. „Nowe Miasto Lubawskie za 695 lat”, by wręczyć im nagrody. Partnerem tej inicjatywy była Gazeta Nowomiejska.

W 2020 roku przypada jubileusz 695-lecia założenia Nowego Miasta Lubawskiego. Z tej okazji Burmistrz Józef Blank zaprosił mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzież, do udziału w konkursie plastycznym przygotowanym przez Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Do Urzędu Miejskiego i Redakcji Gazety Nowomiejskiej do końca lipca można było składać prace plastyczne przygotowane w dowolnej technice, które przedstawiały futurystyczne wizje Nowego Miasta Lubawskiego za 695 lat. 

Z początkiem sierpnia komisja konkursowa spośród nadesłanych prac, wyłoniła najciekawsze w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii „dzieci” wyróżniono prace Jagody Wielgoszyńskiej, Wojtka Koneckiego, Julii Lubczyńskiej i Karoliny Kowalskiej. Natomiast w kategorii „młodzież” komisja za najlepszą uznała pracę Wiktorii Kotłowskiej. Spośród prac plastycznych, nadesłanych w kategorii „osoby dorosłe”, najciekawszą wizję Nowego Miasta Lubawskiego z przyszłości przedstawiła pani Zuzanna Mówińska.

Burmistrz Józef Blank w podsumowaniu pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego wyobraźni i wizji naszego miasta za kilkaset lat. Gospodarz miasta podziękował również uczestnikom za zainteresowanie tematyką i zaprosił do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Urząd Miejski.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem