Logo
Wydrukuj tę stronę

Przekazanie sprzętu do dezynfekcji dla nowomiejskich szkół podstawowych i jednostek organizacyjnych

Przekazanie sprzętu do dezynfekcji dla nowomiejskich szkół  podstawowych i jednostek organizacyjnych

W środę 16 września 2020 roku do sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim burmistrz Józef Blank zaprosił dyrektorów trzech Szkół Podstawowych, Przedszkola Miejskiego i MOSiR-u, aby przekazać im 5 kompletów parownic usprawniających dezynfekcję oraz utrzymanie czystości podłóg, poręczy i innych powierzchni zgodnie z zaleceniami GIS i MEN.

Burmistrz Józef Blank podkreślił w swojej wypowiedzi, że niniejszy sprzęt w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci i młodzieży w szkołach, przedszkolu, żłobku i na obiektach MOSiR w czasie epidemii koronawirusa.

Sprzęt o uniwersalnym zastosowaniu wykorzystuje do czyszczenia jedynie parę lub strumień gorącej wody, bez potrzeby używania środków czyszczących. Parownice zostały zakupione przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie ze środków własnych za łączną kwotę ponad 18 tys. złotych.

 

Kolejne laptopy dla szkół

Z początkiem roku szkolnego trzem szkołom podstawowym burmistrz Józef Blank przekazał również laptopy, które zakupione zostały przez samorząd miejski z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Zdalna Szkoła Plus. Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie na przesłany wniosek otrzymała grant w wysokości 68.361,92 złotych na zakup 38 laptopów.

Zakupione laptopy firmy HP 250 G7 wyposażone są w system operacyjny WINDOWS 10 HOME 54 BIT i posiadają parametry zgodne z wymaganiami rekomendowanymi przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Laptopy zostały przekazane do nowomiejskich szkół podstawowych w ilościach proporcjonalnych do liczby uczniów – SP nr 1 przekazano 13 laptopów, SP nr 2 – 14 , a SP nr 3 – 11 laptopów.

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.