Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Postęp prac przy budowie ulicy Piaskowej

Postęp prac przy budowie ulicy Piaskowej

Jesienna aura sprzyja kontynuacji realizacji inwestycji, którą jest budowa ulicy Piaskowej w Nowym Mieście Lubawskim. W dniu 1 października 2020 roku Burmistrz Józef Blank wraz z inspektorem Referatu Planowania i Inwestycji - Piotrem Gortatowskim, wizytował inwestycję której wykonawcą jest firma „MI-LE-AN” Anna Moczadło z Nowego Miasta Lubawskiego.

Zakres rzeczowy inwestycji, obejmuje:

- budowę kanalizacji deszczowej na długości 222 mb wraz z 12 studzienkami ściekowymi i 8 studniami rewizyjnymi,

- budowę jezdni z kostki betonowej o długości ok. 200 mb i szerokości 5 m,

- przełożenie istniejących i wykonanie nowych zjazdów,

- przełożenie istniejącego chodnika. 

Na dzień 2 października 2020 roku wykonane zostały kanały i studnie kanalizacji deszczowej,  wybudowana została jezdnia z kostki betonowej, przełożenie istniejących i wykonanie nowych zjazdów oraz  przełożenie istniejącego chodnika, większość prac związanych z inwestycją jest już na etapie końcowym. Zgodnie z umową Wykonawca zobowiązał się do realizacji przedmiotu umowy do 9 listopada 2020 roku.

Celem zadania jest poprawa stanu technicznego dróg, komfortu dojazdu do nieruchomości oraz warunków komunikacyjnych na terenie miasta.

Burmistrz Józef Blank, przy okazji wizyty w terenie, odebrał pozytywne opinie mieszkańców o realizowanej inwestycji i o wykonawcy. Ze stopnia zaawansowania prac widać, że budowa zostanie ukończona przed terminem.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem